Arçelik Klima Bakımı Önemi

Arçelik Klimanızın enerji ekonomisi sağlaması için bakımlarını zamanında yaptırmanız gerekmektedir. Arçelik klima bakımı enerji tasarrufu yanı sıra sağlığınız içinde çok önem taşımaktadır. Bakımı yapılan klimalar enerji ekonomisi yanı sıra kullanım ömrü olarak da uzun yıllar dayanmaktadır. Arçelik klimanızın bakımını yaptırmak için : 0212 231 12 31 numaralı Arçelik Klima Servisi çağrı merkezini arayabilirsiniz.

 

Klimalarda Bakteri Üremesi

Klimaların içinde bir çok bakteri üremektedir, bu bakteriler arasında insan sağlığına etkisi en fazla olan lejyoner bakterilerdir. 1977 yılında Philadelphia’da Lejyonerlerin toplantısı sırasında meydana gelen salgınla belirlenmiş ve bu nedenle Legionella yani Lejyoner adı verilmiştir. Ülkemizde bilinen adı ile zatüre hastalığına sebebiyet vermektedir.

Klimalar sıcak havaların getirdiği bunaltıcı şartlar nedeni ile artmakta olduğundan, bakımı da bir o kadar önem arz etmektedir. Klima Bakımı yapılan Arçelik Klima tam performans sağlarken, sağlık açısından da sizi tehlikeye atmayı önler.

Belirtilen ve benzeri hastalıklardan korunmak için periyodik olarak klima bakımı yaptırmalısınız. Servisimizce periyot süresi 6 ay olarak belirlenmiştir. Şirketimiz toplu klima bakımlarında anlaşmaları yıllık yapmakta ve yıl ortası bakımını ücretsiz sunmaktadır. 2015 tarihinde belirlenen klima bakım ücretimiz 75 TL’dir.

 

Klima Bakımında Neler Yapılır

Arçelik Klima Fan Motoru bakımı

Arçelik Klima filtre temizliği ve bakımı

Arçelik Klima Evaparatör’ün kimyasal ilaçla bakımı

Arçelik Klima Dış ünite kondenser bakımı

Arçelik Klima Kompresör amperajları ölçümü ve bakımı

Arçelik Klima Motor kalkış kitleri bakımı

Arçelik Klima Elektrik ölçümleri ve tamiri

Arçelik Klima iç ünite fan motoru bakımı

Arçelik Klima dış ünitesinin yüksek basınçlı su ile temizliği

Arçelik Klima dış ünite gaz siboplarının değişimesi

 

Arçelik klima bakımlarında cihazınızın tüm elektronik ve mekanik aksamları kontrol edilir. Bu sayede klimanızda olası bir arızaya karşı önlem almış olursunuz. Ayrıca klimanıza yapılan bakım sonrası tüm toz ve pisliklerden arındığı için daha rahat çalışmaya başlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.